Ahmet Maranki İltihaplı Romatizma Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu Tendinit Tedavisi
24 Ağustos 2017
Tendinit İçin En İyi İlaç
14 Aralık 2018

Ahmet Maranki İltihaplı Romatizma Tedavisi

Uzman Desteği Alın

Ahmet Maranki İltihaplı Romatizma Tedavisi

Ahmet Maranki İltihaplı Romatizma Tedavisi, iltihaplı eklem romatizması bitkisel tedavi, iltihaplı romatizma tedavisi nasıl yapılır.

Ahmet Maranki İltihaplı Romatizma Tedavisi hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Ahmet Maranki İltihaplı Romatizma Tedavisi hakkında bilgiler makalemizde yer almaktadır. Ahmet Maranki İltihaplı Romatizma Tedavisi sitemizde bilgi amaçlı yer almaktadır. İşte Ahmet Maranki İltihaplı Romatizma Tedavisi.

Ahmet Maranki İltihaplı Romatizma Tavsiyeleri

Ahmet Maranki eklem ağrılarının ve eklem romatizmalarının tedavisini bitkisel formüllerle uygulayabileceğinizi söyledi. Romatizmaların iki çeşidi bulunmaktadır. İltihaplı ve ana kolda olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Genel olarak bu eklem bölgelerinizi çok yoğun kullanmadan ve aşırı yüklenme sonucundan kaynaklanır. İltihaplı romatizmalar ise genel olarak kronik olarak görülmektedir.

Profesör Doktor Ahmet Maranki eklem romatizma ağrılarında ve eklem ağrılarında ısırgan otunu öneriyor. Isırgan otunun üzerinde bulundurduğu dikenli yapraklarını ağrıyan eklem yerlerimize koyarak üzerinin sarılması öneriliyor. Çok etkili bir yöntem olan ısırgan otuyla eklem romatizmalarına son verebilirsiniz. Isırgan otunu bitkisel formül olarakda kullanabilirsiniz.
Isırgan otunun yapraklarını yemek gibi pişirip yiyebilir, tüketebilirsiniz.

Bizim İltihaplı Romatizma için Tavsiye Ettiğimiz Bitkiler

Bizim İltihaplı Romatizma için tavsiye ettiğimiz bitkileri 2 bölümde açıklayalım. Bunlar bitkiler ve doğal yağlardır.

İltihaplı Romatizma Bitkisel Tedavisi için Kullanılan Yağları

Çörek Otu Yağı : Araştırmacılar çörek otunun uçucu yağının romatizma gibi, eklem hastalıkları iltihabını hafifletmede etkin olduğunu ortaya koymuşlardır. (kaynak:haber7 com)

Okaliptüs Yağı : Damar genişletici olarak kullanılabilir. Dolaşımı arttırarak dolaşım sistemine yardımcı olur. (kaynak:onikibilgi com)

Susam Yağı : Haricen masaj yaparak uygulanması romatizmaya bağlı ağrıların hafifletilmesinde yarar sağlamaktadır. (kaynak:faydalarizararlari com)

Lavanta Yağı : Adale tutulmaları, kas ağrıları gibi rahatsızlıklarda, ağrıyan bölgeye yoğun masaj yaparak uygulandığında kısa sürede sonuç gösterir. (kaynak:pufnoktalari net)

Keten Tohumu Yağı : Cilt rahatsızlıklarında yalnızca eklemlerde bulunan iltihabı azaltır. Bunun yanı sıra bu rahatsızlığın sebep olduğu kolesterol seviyesini düşürür. (kaynak:ketentohumu gen tr)

Nane Yağı : Eklemleriniz ağrıdığında, saf nane yağını lavanta yağı ile karıştırarak ağrıyan bölgelerinize sürün. (kaynak:onikibilgi com)

Çam Trebentini Yağı : Bölgesel ağrı kesici olarak kullanılır (Açık yaralar hariç) (kaynak:dogalcilt com)

Gliserin Yağı : Yumuşatıcı ve nemlendirici özelliği bulunan bir üründür. (kaynak:onikibilgi com)

Alabalık Yağı : Özellikle romatizmadan rahatsız olan hastalara çok iyi gelen bir şifalı yağdır. Kireçlenmeye neden olan hastalık etmenlerini de ortadan kaldırmaya yardımcı olur. (kaynak:yag gen tr)

İltihaplı Romatizma Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Üzüm Çekirdeği : Damarları sağlamlaştırır. Damar sertliklerini önleyicidir. Romatizma ağrılarını gidermede çok etkilidir. (kaynak:bilgidoktoru com)

At Kestanesi : Romatizmadan kaynaklı ağrıların hafiflemesini sağlıyor. Kas ağrılarını dindiriyor. Tüm vücutta kaynaklanan iltihabın kurumasını sağlar. (kaynak:faydalari com)

Zencefil : Ağrı ve iltihabı azaltır. Zencefil, bilinen en güçlü anti-enflamatuvar maddeler içerdiğinden dolayı doğal ve çok güçlü bir ağrı kesicidir. Zencefil doğadaki en güçlü protein parçalayıcı enzimlerden biri olan zingibain içerir. 1 gram zingibain ile 20 kilo et yumuşatılabilmektedir. Bundan şunu anlıyabiliriz. Zencefil dokularda oluşan anormal kitleleri, sertlik ve kireçlenmeleri giderebilir. (kaynak:alternatif tedavi kitabı)

Gotu Kola : İltihap kurutucu etkisinin yanı sıra damarları ve kılcal damarları kuvvetlendirir. Hasarlı dokulara daha fazla kan akışını sağladığından daha çabuk iyileşmelerine yardım ediyor. (kaynak:sifalibitkilervedogaltedavi com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.