İbrahim Saraçoğlu Tendinit Tedavisi

Tendon İltihabı Tedavisi
4 Temmuz 2017
Ahmet Maranki İltihaplı Romatizma Tedavisi
16 Eylül 2017

İbrahim Saraçoğlu Tendinit Tedavisi

Uzman Desteği Alın

İbrahim Saraçoğlu Tendinit Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu tendinit tedavisi, bitkilerle tendinit tedavisi, el bileğinde tendinit tedavisi. İbrahim Saraçoğlu tendinit tedavisi hakkında.

İbrahim Saraçoğlu tendinit tedavisi hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. İbrahim Saraçoğlu tendinit tedavisi makalesi sitemizde bilgi amaçlı olarak yer almaktadır. İbrahim Saraçoğlu tendinit tedavisi makalenin devamında yer almaktadır. İşte İbrahim Saraçoğlu tendinit tedavisi tavsiyeleri.

İbrahim Saraçoğlu Tendinit Tedavi Tavsiyeleri

Malzemeler : Çörekotu yağı, acı elma yağı (adaçayı yağı).

Hazırlanışı : 3 çay kaşığı çörekotu yağı ve 1 çay kaşığı acı elma yağı karıştırılır.

Kullanımı : Elde edilen bu karışım günde 2 defa ağrılar için bölgeye uygulanır.

Bizim Tendinit için Tavsiye Ettiğimiz Bitkiler

Bizim tendiniz için tavsiye ettiğimiz bitkileri 2 bölümde açıklayalım. Bunlar bitkiler ve doğal yağlardır.

Tendinit Bitkisel Tedavisi için Kullanılan Yağları

Susam Yağı : Haricen masaj yaparak uygulanması romatizmaya bağlı ağrıların hafifletilmesinde yarar sağlamaktadır. (kaynak:faydalarizararlari com)

Lavanta Yağı : Adale tutulmaları, kas ağrıları gibi rahatsızlıklarda, ağrıyan bölgeye yoğun masaj yaparak uygulandığında kısa sürede sonuç gösterir. (kaynak:pufnoktalari net)

Alabalık Yağı : Özellikle romatizmadan rahatsız olan hastalara çok iyi gelen bir şifalı yağdır. Kireçlenmeye neden olan hastalık etmenlerini de ortadan kaldırmaya yardımcı olur. (kaynak:yag gen tr)

Keten Tohumu Yağı : Cilt rahatsızlıklarında yalnızca eklemlerde bulunan iltihabı azaltır. Bunun yanı sıra bu rahatsızlığın sebep olduğu kolesterol seviyesini düşürür. (kaynak:ketentohumu gen tr)

Çörek Otu Yağı : Araştırmacılar çörek otunun uçucu yağının romatizma gibi, eklem hastalıkları iltihabını hafifletmede etkin olduğunu ortaya koymuşlardır. (kaynak:haber7 com)

Nane Yağı : Eklemleriniz ağrıdığında, saf nane yağını lavanta yağı ile karıştırarak ağrıyan bölgelerinize sürün. (kaynak:onikibilgi com)

Okaliptüs Yağı : Damar genişletici olarak kullanılabilir. Dolaşımı arttırarak dolaşım sistemine yardımcı olur. (kaynak:onikibilgi com)

Çam Trebentini Yağı : Bölgesel ağrı kesici olarak kullanılır (Açık yaralar hariç) (kaynak:dogalcilt com)

Gliserin Yağı : Yumuşatıcı ve nemlendirici özelliği bulunan bir üründür. (kaynak:onikibilgi com)

Tendinit Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Gotu Kola : İltihap kurutucu etkisinin yanı sıra damarları ve kılcal damarları kuvvetlendirir. Hasarlı dokulara daha fazla kan akışını sağladığından daha çabuk iyileşmelerine yardım ediyor. (kaynak:sifalibitkilervedogaltedavi com)

At Kestanesi : Romatizmadan kaynaklı ağrıların hafiflemesini sağlıyor. Kas ağrılarını dindiriyor. Tüm vücutta kaynaklanan iltihabın kurumasını sağlar. (kaynak:faydalari com)

Üzüm Çekirdeği : Damarları sağlamlaştırır. Damar sertliklerini önleyicidir. Romatizma ağrılarını gidermede çok etkilidir. (kaynak:bilgidoktoru com)

Zencefil : Ağrı ve iltihabı azaltır. Zencefil, bilinen en güçlü anti-enflamatuvar maddeler içerdiğinden dolayı doğal ve çok güçlü bir ağrı kesicidir. Zencefil doğadaki en güçlü protein parçalayıcı enzimlerden biri olan zingibain içerir. 1 gram zingibain ile 20 kilo et yumuşatılabilmektedir. Bundan şunu anlıyabiliriz. Zencefil dokularda oluşan anormal kitleleri, sertlik ve kireçlenmeleri giderebilir. (kaynak:alternatif tedavi kitabı)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.