Bursit ve Tendinit
Bursit ve Tendinit Nedir
26 Aralık 2016
Burşit Nedir
14 Ocak 2017

Tendinit Tedavi Yöntemleri

Tendinit Tedavi Yöntemleri

Tendinit Tedavi Yöntemleri

Uzman Desteği Alın

Tendinit Tedavi Yöntemleri

Tendinit tedavi yöntemleri, tendinit tedavi yöntemleri nelerdir, tendinit tedavi yöntemleri nasıldır. Tendinit tedavi yöntemleri hakkında herşey.

Tendinit tedavisi için, ilaç, kortizon iğnesi, krem, fizik tedavi, egzersiz ve ameliyattan oluşmaktadır. Aşağıda tendinit tedavi yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz.

İlaç

Ağrı devam ederse, steroid olmayan anti-inflamatuar ilaçlar (NSAİİ), genellikle aspirin, ibuprofen veya naproksen gibi ilaçlar gerekebilir. NSAİİ, topikal (cilde uygulanan) formları mevcuttur ve ağrı ve inflamasyonu azaltabilir. Asetaminofen da ağrı hafifletmeye yardımcı olabilir.

Fizik Tedavi

Bazı tendon problemleri, standart tedaviye rağmen iyileşmeyebilir. Tendinit birkaç haftadan fazla sürerse, bir fizyoterapiste başvurmanız gerekebilir. Fizyoterapist size güçlendirme ve germe egzersizleri verebilir. Eğer tendinit veya bursit eklem hareketini uzun süre kısıtladıysa; eklemin hareket açıklığı da eskisi gibi olmayabilir. Örneğin, omuzda “donuk omuz” gelişmesine bağlı eskisi gibi kolunuzu yukarı-aşağı, öne-arkaya uzatamayabilirsiniz; erken tedavi ile bu sorunu önlenebilir.

İstirahat

En azından kısa bir süre için, etkilenen eklem istirahate alınmalıdır. Sorun kalça, bacak veya ayakta ise, kısa bir süre için ağırlık binmesi engellenmelidir.

Buz

Buz iltihabı ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Gün iki kez 10-15 dakika boyunca ağrılı alanı buz uygulanabilir.

Cerrahi

Tedaviden birkaç ay sonra hala sorun devam ediyorsa, cerrahi düşünebilirsiniz. Tendon veya bursada, enfeksiyon veya yapışıklıkları olan bazı hastalarda, kortizon enjeksiyonu veya ameliyat gerekebilir.

Destekler : Ekleme binen basıncı azaltmak için baston veya uygun ortezler kullanılabilir.

 

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.