Bursit ve Tendinit
Tendinit Nedir
17 Ocak 2017
bursit-tedavisi
Burşit Tedavisi
10 Şubat 2017

Burşit Tedavi Yöntemleri

Uzman Desteği Alın

Burşit Tedavi Yöntemleri

Burşit Tedavi Yöntemleri, Burşit Tedavi Yöntemleri Nelerdir, Tendinit Tedavi Yöntemleri Nasıldır, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Burşit Tedavisi için, İlaç, Kortizon İğnesi, Krem, Fizik Tedavi, egzersiz ve ameliyattan oluşmaktadır. Aşağıda burşit tedavi yöntemlerini şöyle sırayalabiliriz

Fizik Tedavi

Bazı tendon problemleri, standart tedaviye rağmen iyileşmeyebilir. Tendinit birkaç haftadan fazla sürerse, bir fizyoterapiste başvurmanız gerekebilir. Fizyoterapist size güçlendirme ve germe egzersizleri verebilir. Eğer tendinit veya bursit eklem hareketini uzun süre kısıtladıysa; eklemin hareket açıklığı da eskisi gibi olmayabilir. Örneğin, omuzda “donuk omuz” gelişmesine bağlı eskisi gibi kolunuzu yukarı-aşağı, öne-arkaya uzatamayabilirsiniz; erken tedavi ile bu sorunu önlenebilir.

İlaç

Ağrı devam ederse, steroid olmayan anti-inflamatuar ilaçlar (NSAİİ), genellikle aspirin, ibuprofen veya naproksen gibi ilaçlar gerekebilir. NSAİİ, topikal (cilde uygulanan) formları mevcuttur ve ağrı ve inflamasyonu azaltabilir. Asetaminofen da ağrı hafifletmeye yardımcı olabilir.

İstirahat

En azından kısa bir süre için, etkilenen eklem istirahate alınmalıdır. Sorun kalça, bacak veya ayakta ise, kısa bir süre için ağırlık binmesi engellenmelidir.

Cerrahi

Tedaviden birkaç ay sonra hala sorun devam ediyorsa, cerrahi düşünebilirsiniz. Tendon veya bursada, enfeksiyon veya yapışıklıkları olan bazı hastalarda, kortizon enjeksiyonu veya ameliyat gerekebilir.

Buz

Buz iltihabı ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Gün iki kez 10-15 dakika boyunca ağrılı alanı buz uygulanabilir.

Destekler : Ekleme binen basıncı azaltmak için baston veya uygun ortezler kullanılabilir.

Burşit Tedavi Yöntemleri, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Burşit Tedavi Yöntemleri, hakkında detaylı bilgi için bizi arayın.

 

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.