Burşit Tedavi Yöntemleri
1 Şubat 2017
Tendinit Belirtileri
17 Şubat 2017

Burşit Tedavisi

bursit-tedavisi

bursit-tedavisi

Uzman Desteği Alın

Burşit Tedavisi

Burşit Tedavisi, Burşit Tedavi, Burşit Tedavi Yöntemleri,Tendinit Tedavi Yöntemleri, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Burşit Tedavisi için, İlaç, Kortizon İğnesi, Krem, Fizik Tedavi, egzersiz ve ameliyattan oluşmaktadır. Aşağıda burşit tedavi yöntemlerini şöyle sırayalabiliriz

Fizik Tedavi

Bazı tendon problemleri, standart tedaviye rağmen iyileşmeyebilir. Tendinit birkaç haftadan fazla sürerse, bir fizyoterapiste başvurmanız gerekebilir. Fizyoterapist size güçlendirme ve germe egzersizleri verebilir. Eğer tendinit veya bursit eklem hareketini uzun süre kısıtladıysa; eklemin hareket açıklığı da eskisi gibi olmayabilir. Örneğin, omuzda “donuk omuz” gelişmesine bağlı eskisi gibi kolunuzu yukarı-aşağı, öne-arkaya uzatamayabilirsiniz; erken tedavi ile bu sorunu önlenebilir.

Destekler : Ekleme binen basıncı azaltmak için baston veya uygun ortezler kullanılabilir.

İstirahat

En azından kısa bir süre için, etkilenen eklem istirahate alınmalıdır. Sorun kalça, bacak veya ayakta ise, kısa bir süre için ağırlık binmesi engellenmelidir.

İlaç

Ağrı devam ederse, steroid olmayan anti-inflamatuar ilaçlar (NSAİİ), genellikle aspirin, ibuprofen veya naproksen gibi ilaçlar gerekebilir. NSAİİ, topikal (cilde uygulanan) formları mevcuttur ve ağrı ve inflamasyonu azaltabilir. Asetaminofen da ağrı hafifletmeye yardımcı olabilir.

Buz

Buz iltihabı ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Gün iki kez 10-15 dakika boyunca ağrılı alanı buz uygulanabilir.

Cerrahi

Tedaviden birkaç ay sonra hala sorun devam ediyorsa, cerrahi düşünebilirsiniz. Tendon veya bursada, enfeksiyon veya yapışıklıkları olan bazı hastalarda, kortizon enjeksiyonu veya ameliyat gerekebilir.

Burşit Tedavisi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Burşit Tedavisi, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın.

 

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.