Tendon İltihabı Bitkisel Çözüm
21 Mart 2017
Tendinit Tedavi Yöntemleri
Bursit Bitkisel Tedavi
6 Nisan 2017

El Bileğinde Tendinit Tedavisi

Uzman Desteği Alın

El Bileğinde Tendinit Tedavisi

El bileğinde tendinit tedavisi, tendinit bitkisel tedavisi, tendinit tedavisi ilaçları. El bileğinde tendinit tedavisi hakkında yazılmış makale.

El bileğinde tendinit tedavisi hakkında bilgi amaçlı makale. El bileğinde tendinit tedavisi için kullanılan bitkileri ve ürünleri makalemizde bulabilirsiniz.

İşte el bileğinde tendinit tedavisi için kullanılan şifalı bitkiler.

El bileğinde tendinit tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Gotu Kola

Gotu Kola, iltihap kurutucu etkisinin yanı sıra damarları ve kılcal damarları kuvvetlendirir. Hasarlı dokulara daha fazla kan akışını sağladığından daha çabuk iyileşmelerine yardım ediyor. (kaynak:sifalibitkilervedogaltedavi com)

Zencefil

Zencefil, ağrı ve iltihabı azaltır. Zencefil, bilinen en güçlü anti-enflamatuvar maddeler içerdiğinden dolayı doğal ve çok güçlü bir ağrı kesicidir. Zencefil doğadaki en güçlü protein parçalayıcı enzimlerden biri olan zingibain içerir. 1 gram zingibain ile 20 kilo et yumuşatılabilmektedir. Bundan şunu anlıyabiliriz. Zencefil dokularda oluşan anormal kitleleri, sertlik ve kireçlenmeleri giderebilir. (kaynak:alternatif tedavi kitabı)

Üzüm Çekirdeği

Üzüm Çekirdeği, damarları sağlamlaştırır. Damar sertliklerini önleyicidir. Romatizma ağrılarını gidermede çok etkilidir. (kaynak:bilgidoktoru com)

At Kestanesi

At Kestanesi, romatizmadan kaynaklı ağrıların hafiflemesini sağlıyor. Kas ağrılarını dindiriyor. Tüm vücutta kaynaklanan iltihabın kurumasını sağlar. (kaynak:faydalari com)

El bileğinde tendinit tedavisi için Kullanılan Yağları

Alabalık Yağı

Alabalık Yağı, özellikle romatizmadan rahatsız olan hastalara çok iyi gelen bir şifalı yağdır. Kireçlenmeye neden olan hastalık etmenlerini de ortadan kaldırmaya yardımcı olur. (kaynak:yag gen tr)

Susam Yağı

Susam Yağı, haricen masaj yaparak uygulanması romatizmaya bağlı ağrıların hafifletilmesinde yarar sağlamaktadır. (kaynak:faydalarizararlari com)

Lavanta Yağı

Lavanta Yağı, adale tutulmaları, kas ağrıları gibi rahatsızlıklarda, ağrıyan bölgeye yoğun masaj yaparak uygulandığında kısa sürede sonuç gösterir. (kaynak:pufnoktalari net)

Okaliptüs Yağı

Okaliptüs Yağı, damar genişletici olarak kullanılabilir. Dolaşımı arttırarak dolaşım sistemine yardımcı olur. (kaynak:onikibilgi com)

Keten Tohumu Yağı

Keten Tohumu Yağı, cilt rahatsızlıklarında yalnızca eklemlerde bulunan iltihabı azaltmanın yanı sıra bu rahatsızlığın sebep olduğu kolesterol seviyesini düşürür. (kaynak:ketentohumu gen tr)

Nane Yağı

Nane Yağı, eklemleriniz ağrıdığında, saf nane yağını lavanta yağı ile karıştırarak ağrıyan bölgelerinize sürün. (kaynak:onikibilgi com)

Çörek Otu Yağı

Çörek Otu Yağı, araştırmacılar çörek otunun uçucu yağının romatizma gibi, eklem hastalıkları iltihabını hafifletmede etkin olduğunu ortaya koymuşlardır. (kaynak:haber7 com)

Çam Trebentini Yağı

Çam Trebentini Yağı, bölgesel ağrı kesici olarak kullanılır (Açık yaralar hariç) (kaynak:dogalcilt com)

Gliserin Yağı

Gliserin Yağı, yumuşatıcı ve nemlendirici özelliği bulunan bir üründür. (kaynak:onikibilgi com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.