Tendinit Tedavisi İlaçları
21 Mart 2017
El Bileğinde Tendinit Tedavisi
22 Mart 2017

Tendon İltihabı Bitkisel Çözüm

Uzman Desteği Alın

Tendon İltihabı Bitkisel Çözüm

Tendon İltihabı Bitkisel Çözüm, tendon iltihabı nasıl geçer, tendon yırtılması bitkisel tedavi. Tendon İltihabı Bitkisel Çözüm hakkında yazılmış makale.

Tendon İltihabı Bitkisel Çözüm hakkında yazılmış makale. Tendon İltihabı Bitkisel Çözüm için kullanılan doğal ürünler makalenin devamında yer almaktadır. Bu bitkiler kullanılarak üretilen setler Tendon İltihabı Bitkisel Çözüm için kullanılır.

Tendon İltihabı Bitkisel Çözüm için Kullanılan Bitkiler

Zencefil

Ağrı ve iltihabı azaltır. Zencefil, bilinen en güçlü anti-enflamatuvar maddeler içerdiğinden dolayı doğal ve çok güçlü bir ağrı kesicidir. Zencefil doğadaki en güçlü protein parçalayıcı enzimlerden biri olan zingibain içerir. 1 gram zingibain ile 20 kilo et yumuşatılabilmektedir. Bundan şunu anlıyabiliriz. Zencefil dokularda oluşan anormal kitleleri, sertlik ve kireçlenmeleri giderebilir. (kaynak:alternatif tedavi kitabı)

Gotu Kola

İltihap kurutucu etkisinin yanı sıra damarları ve kılcal damarları kuvvetlendirir. Hasarlı dokulara daha fazla kan akışını sağladığından daha çabuk iyileşmelerine yardım ediyor. (kaynak:sifalibitkilervedogaltedavi com)

At Kestanesi

Romatizmadan kaynaklı ağrıların hafiflemesini sağlıyor. Kas ağrılarını dindiriyor. Tüm vücutta kaynaklanan iltihabın kurumasını sağlar. (kaynak:faydalari com)

Üzüm Çekirdeği

Damarları sağlamlaştırır. Damar sertliklerini önleyicidir. Romatizma ağrılarını gidermede çok etkilidir. (kaynak:bilgidoktoru com)

Tendon İltihabı Bitkisel Çözüm için Kullanılan Yağları

Susam Yağı

Haricen masaj yaparak uygulanması romatizmaya bağlı ağrıların hafifletilmesinde yarar sağlamaktadır. (kaynak:faydalarizararlari com)

Lavanta Yağı

Adale tutulmaları, kas ağrıları gibi rahatsızlıklarda, ağrıyan bölgeye yoğun masaj yaparak uygulandığında kısa sürede sonuç gösterir. (kaynak:pufnoktalari net)

Alabalık Yağı

Özellikle romatizmadan rahatsız olan hastalara çok iyi gelen bir şifalı yağdır. Kireçlenmeye neden olan hastalık etmenlerini de ortadan kaldırmaya yardımcı olur. (kaynak:yag gen tr)

Okaliptüs Yağı

Damar genişletici olarak kullanılabilir. Dolaşımı arttırarak dolaşım sistemine yardımcı olur. (kaynak:onikibilgi com)

Nane Yağı

Eklemleriniz ağrıdığında, saf nane yağını lavanta yağı ile karıştırarak ağrıyan bölgelerinize sürün. (kaynak:onikibilgi com)

Keten Tohumu Yağı

Cilt rahatsızlıklarında yalnızca eklemlerde bulunan iltihabı azaltmanın yanı sıra bu rahatsızlığın sebep olduğu kolesterol seviyesini düşürür. (kaynak:ketentohumu gen tr)

Çörek Otu Yağı

Araştırmacılar çörek otunun uçucu yağının romatizma gibi, eklem hastalıkları iltihabını hafifletmede etkin olduğunu ortaya koymuşlardır. (kaynak:haber7 com)

Gliserin Yağı

Yumuşatıcı ve nemlendirici özelliği bulunan bir üründür. (kaynak:onikibilgi com)

Çam Trebentini Yağı

Bölgesel ağrı kesici olarak kullanılır (Açık yaralar hariç) (kaynak:dogalcilt com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.